KOKS BUS VESTUVINIS TORTAS

2021 m.-2022 m. 

 Spalį baigiasi šiais metais užsitęsęs vestuvių sezonas.  Vestuvių organizatoriai atvirauja, kad 75% vestuvių iš 2020 metų pavasario buvo perkeltos į rugsėjo ir spalio mėnesius. Dalis vestuvių buvo nukeltos  į 2021 m.,  o tai suteikia papildomo laiko pasiruošimui.
Vestuvių planavimo laikas gana ilgas, todėl šiandien domimės, kokias tendencijas atneš ateinantys metai , kokiais planais gyvena konditeriai.
Pastaraisiais metais konditerijos gaminiai labai pasikeitė. Tam įtakos turėjo konditerijos mokyklų atsiradimas Lietuvoje. Prancūziškos konditerijos renesansas, populiarius cukraus masėmis  puoštus tortus pakeitė sviestiniu kremu puošti ar šokoladu veliūruoti tortai. Tortai įgauna dar neragautus egzotiškus skonius,  populiarūs,- pistacijų pagrindu su mangais, pasiflorų, aviečių įdarais,-  tortai. Tradiciniai snickers tortai praturtinami riešutais, namine karamele,  lengvais musais. 
2020m.  išmokė visko: saugoti ir vertinti tuos, kuriuos mylime, prižiūrėti savo sveikatą ir gerovę, bei puoselėti daugiau gerumo. Atsižvelgiant į tai, matome dvi  kryptis. Viena- gyvename šiandiena, o kita- “mažiau yra daugiau”. Nei viena, nei kita nėra klaidinga, tačiau turės didžiulės įtakos vestuvinių tortų tendencijoms ateinantiems metams.


Vienaaukštis tortas

2021m. pagrindinė tendencija  bus maži vestuviniai tortai, dėl užsitęsusio Covid-19.  Sumažėjęs žmonių skaičius, išaugino vieno aukšto 1-2 kg. svorio tortų paklausą. Tiesa, jis neatrodo taip efektingai kaip daugiaaukštis tortas, tačiau jį galima padaryti siauresnį ir aukštesnį. Serviruojant nereikėtų pamiršti, kad aušta tortinės kojelė suteikia vienaaukščiau tortui elegantiškumo.
Foto: www.pintereset.com


Impresionizmo detalės

Abstrakčios tapybiškos detalės bus viena iš gražiausių būdų puošti ateinančių metų vestuvinį tortą. Nuspalvinus subtiliomis gėlėmis ir teptuko brūkšniais būtų gaunamas trimatis, vienkartinis, savotiškas vaizdas, primenantis impresionistų Claude Monet ar Edgar Degas paveikslus. Tokios stiliaus tortai labai tinka laisvoms  rustic ar  festivalio tipo vestuvėms.


Gėlių tortas 

Dauguma konditerių vestuvinio torto dekoravimui naudoja gyvas gėles. Tai viena iš paprasčiausių torto dekoravimo priemonių, kuri lengvai derinama su bendra vestuvių stilistika. Valgomosios gėlės ir toliau išliks pagrindine vestuvinių tortų tendencija 2021 m.  Ši tendencija sukuria mažiau atliekų, nes perpjovę tortą gėlių neišmesite. Valgomų  gėlių idėja siejama su Viktorijos laikais, kai desertams ir kitiems patiekalams puošti buvo naudojami  šviežūs našlaičių,  gvazdikų, medetkų, žibučių, levandų, nasturtų žiedai. Masyvias gėles pakeis mažos laukinės gėlės, taip sukurdamos natūralesnį ir gaivesnį pojūtį.
Tačiau yra daug alternatyvų nenaudoti šviežių gėlių, kurios gali būti toksiškos. Manau, kad vaflinės gėlės bus puiki alternatyva. Kita numatoma tendencija, presuotos ir liofilizuotos gėlės. Džiovintos rožės, levandos taip pat gali atrodyti gražiai ir maloniai kvepėti. Be to jos ilgiau išsilaiko. Jos suteikia subtilų ir neįprastą, tačiau akį traukiantį, įspūdingą vaizdą vestuviniam tortui.


Suasmenintas tortas 

Iš tiesų yra daugybė skirtingų būdų individualizuoti baltą vestuvinį tortą, kad jis taptų labiau asmeniškas ir nenuobodus. Improvizuokite tekstūromis, spalvomis ir formomis. Sukurkite savo raštus, inicialus, herbą ir perkelkite juos ant torto. Informacinės technologijos leidžia perkelti vaizdą multimedijos pagalba ant torto. Pridėkite šou elementų ir pakeisite nusistovėjusias torto pjovimo tradicijas.


Juodas tortas 

Juodas tortas gali atrodyti nuostabiai  teminėms vestuvėms. Puikiai tinka žiemos vestuvėms. Ši spalva suteikia tam tikro dramatizmo, tačiau puikaus konditerio rankose, miesto vestuvėse derinant betono, akmens efektą, juodos spalvos tortas įgaus visai kitokią nuotaiką. O subtiliai parenkant aukso detales, juodas tortas gali būti Jūsų šventės pokalbių objektu.


Nereikia pamiršti, kad  2021/2022m. planuojantys savo vestuves, turės konkuruoti su tais, kurie perkėlė savo vestuves iš 2020 m. Todėl, Eglės Desertai patarimas jauniesiems, nedelsti užsisakyti savo mėgstamų paslaugų teikėjų. 

Būkite kūrybingi, kurdami savo vestuvinių tortų dizainą, ir leiskite asmenybėms spindėti, padovanokite svečiams  tai, kas džiugina akį. Atminkite, kad tortas yra vienas labiausiai fotografuojamų objektų vestuvėse, todėl įsitikinkite, kad jis vertas visų dėmesio.