Apie mane


Eglės desertai turbūt atsirado dar tada, kai net neplanavau kepti tortų. Mano pažintis su konditerija prasidėjo kai mano mama namuose kepdavo tortus, šakočius. Firminis mamos tortas buvo Medutis su razinomis ir namine grietinėle. Iki šiol atsimenu dešimtis kilogramų razinų, kurias kruopščiai reikėdavo nuvalyti tortui gaminti ir dėžučių lankstymą tortams.
O šakotį padėdavau kepti ir aš. Mažam vaikui į atmintį įstrigo
nesibaigiantis skaičius kiaušinių, cukraus šaukštų, kuriuos po vieną reikėdavo įmaišyti į tešlą. Tačiau labiausiai patikdavo varvinti tešlą ant besiformuojančių šakočio ragų, dėl jų galėdavom iškęsti net karščiausią ugnies kaitrą.

Laiko ratas keičia tradicijas, receptus, produktus iš kurių gaminami tortai ir kiti saldumynai, bet jis niekada nepakeis noro daryti tai kas labiausiai patinka...
Šiandien mano mokytojai yra garsūs pasaulio šefai: Nina Tarasova (Rusija), Antiono Bahour (Majami), David Vidal (Švedija), Hans Ovando -Bee Shef pastry School (Ispanija), Veronika Belova ir Andrey Dubovik (Baltarusija), Irina Skoryh (Rusija), Toni Rodriguez (Ispanija), Dovilė Valentienė (Lietuva), Ants Aedmaa (Estija), Jakaterina Zvonkuvienė (Lietuva), Jeremy Aspa -E'ColeValhrona (Prancūzija), Ovivier Bajard (Prancūzija), Daiva Mikšiūnienė (Lietuva), Christian Frenot( Prancūzija) Rony Parijs(Belgija), Jean-Francois Devineau (Prancūzija). Labai džiaugiuosi, kad galiu dalyvauti jų mokymuose ir semtis patirties.
Geriausius savo receptus 2020 metais sudėjau į  elektroninę knygą   https://issuu.com/eglesdesertai/docs/nuodemingi_desertai

 

Saldžių atradimų 

Foto iš 2019 m mokymų, vykusių Barselonoje H.Ovando Bee Cheff Pastry school.
Foto: Bakerstreet